ДОГЛЯД І ОЧИСТКА ЕКРАНУ НОУТБУКА
Екран ноутбука, це мабуть найвразливіша його частина. Дуже важливо правильно доглядати за монітором, щоб уникнути пошкодження екрана. Звичайні ганчірки і серветки для цього не підійдуть, тут необхідні спеціальні засоби для чищення. В іншому випадку можна пошкодити чутливу поверхню або залишити розводи.
Чим протирати екран ноутбука?
Помітили, що вологі серветки швидко висихають і стають непридатними для того, щоб витирати монітор? Існує інший спосіб, з допомогою якого протирають екран ноутбука.
Якщо хочете, щоб монітор був як новий, користуйтеся серветками з мікрофібри. Цей матеріал зроблений на основі тонких волокон, які в сотню разів менше людської волосини. Вони буквально притягують до себе бруд з поверхні, що очищається.
Зверніть увагу, мікрофібра має різну довжину ворсу:
- з довгим ворсом – добре прибирає пил в приміщенні і миє вікна та дзеркала;
- з коротким ворсом або без нього – чистить скляні і хромовані поверхні.
Такі серветки прослужать вам не один рік і найкраще підійдуть для очищення дисплея ноутбука, так само ними можна протирати окуляри, оптику, об’єктиви фотоапаратів, CD диски та екрани телевізорів.
Запам’ятайте! Не можна використовувати для очищення паперові серветки. Такі серветки часто містять волокна деревини, які можуть пошкодити чутливу поверхню дисплея. Те ж стосується грубої тканини, рушників і поролонових губок.
Як чистити екран ноутбука?
Перш, ніж протирати монітор ноутбука, вимкніть екран. Так простіше помітити сліди бруду і пилу:
- Нанесіть на м’яку серветку засіб для чищення моніторів;
- Зніміть пил з екрану, притримуючи рукою верхню кришку. При очищенні не натискайте з силою на дисплей, щоб не пошкодити покриття. Якщо екран сильно забруднений, краще повторіть вологе очищення.
- Для очищення стиків між дисплеєм і корпусом використовуйте ватну паличку.
Тільки після повного висихання поверхні можна включати монітор знову.
Дбайливо ставтеся до екрану, якщо хочете, щоб ноутбук прослужив вам якомога довше:
- Не підіймайте ви його, тримаючи за верхню кришку;
- не закривайте його різким рухом, щоб не з’явилися биті пікселі (яскраві цятки);
- не торкайтеся до екрану пальцями рук або іншими предметами, щоб не подряпати поверхню;
- не кладіть на ноутбук важкі предмети, щоб не пошкодити матрицю зсередини.
Дотримуйтеся цих правил і ваша техніка порадує вас яскравим і насиченим зображенням не один рік.
Запам’ятайте! Для очищення дисплея не підійдуть спиртовмісні засоби, різні порошки та розчинники. Використовуйте тільки спеціальні засоби для очищення, щоб уникнути пошкоджень і поломок.
Рекомендації виробників ноутбуків, по очищенню екранів:
«Якщо поверхня екрану забруднена, витріть її бавовною або м’якою тканиною. Якщо вона все ще брудна, спробуйте подихати на екран, щоб створити легкий конденсат і витерти його знову.
Якщо поверхня дуже брудна, ми рекомендуємо для очищення речовини, що містять ПАР (поверхнево-активні речовини). Намочіть тканину 30% розчином ПАР і потім витріть поверхню екрану. Не застосовуйте миючий засіб безпосередньо до екрану. Чистячи екран ноутбука, не забувайте про його крихкість».
І наостанок ще одна порада: щоб уникнути забруднення намагайтеся якомога рідше торкатися екрану руками або ще чим-небудь, це дозволить утримувати його в чистоті і рідше чистити.
Стаття в тему: «Як правильно чистити клавіатуру ноутбука»
Тепер ви знаєте, чим витирати екран ноутбука.
А чим ви чистите монітор ноута? Діліться досвідом в своїх коментарях.