Коронавірусні афери, як вберегтися і на що звертати увагу
Попереджаємо наших клієнтів та читачів про можливі схеми шахраїв пов’язані з коронавірусом та орієнтовані на віддалених працівників чи занепокоєних споживачів.
Інтернет-шахраї використовують занепокоєння, пов’язане з пандемією коронавірусу, щоб швидко заробити.
Уважність і обережність користувачів інтернету падає через те, що вони хочуть знайти щось швидко і цим користуються аферисти. Часто дії кіберзлочинців спрямовані на працівників, яким доручили працювати з дому. Це зумовлено тим, що домашні персональні комп’ютери знаходяться поза корпоративною мережею та часто позбавлені захисту брендмауерів.
Є випадки поширення фішинг-листів від нібито законних медичних організацій.
Щоб уникнути ризику потрапити на гачок афериста, пропонуємо такі поради:
- Не натискайте на посилання з незнайомих для вас джерел. Вони можуть завантажити вірус на комп’ютер або пристрій. Переконайтесь, що на вашому комп’ютері оновлено програмне забезпечення проти зловмисних програм та антивірусів.
- Пильнуйте за повідомленнями електронної пошти, які заявляють, що надходять від МОЗ або інших експертів та зазначають, що мають інформацію про вірус.
- Ігноруйте онлайн-пропозиції щодо щеплень. Якщо ви бачите рекламу, що рекламує профілактику, лікування чи щеплення від коронавірусу, запитайте себе: якщо стався медичний винахід, то хіба я б вперше дізнався про це через рекламу?
- Робіть пожертви лише через відомі і офіційно зареєстровані благодійні організації чи сайти краудфандингу.
- Будьте уважні до “інвестиційних можливостей”, які пропонують швидкий заробіток на темі коронавірусу.
Пильнуйте та будьте здорові!